Rafty 2017

06.08.2017

zjistila nástupiště, ale také domluvila, aby na nás vlak počkal. Úspěšně jsme se dostali do Českých Budějovic, kde už na nás čekal minibus, který nás měl odvézt do kempu v Branné. Řidič autobusu byl velmi veselý a upovídaný chlapík, který nám také zapůjčil rafty na sjezd jedné z nejpopulárnějších vodáckých řek, Vltavy.

Počasí ve čtvrtek vypadalo velice pochmurně, stany jsme stavěli v mírném dešti. Ráno druhého dne také pršelo a tak jsme se obávali, že se nám výlet moc 

První den na vodě jsme ujeli asi 20 km a sjeli tři jezy. Vody bylo málo a proto pro nás byl každý jez jako sjezd po skluzavce. K večeru jsme opět zakotvili v kempu v Branné, kde jsme se rozhodli si uvařit kotlíkový guláš k večeři. Co čert nechtěl při vaření se stala nehoda a Honza se gulášem opařil. Museli jsme sice volat záchranku, ale vše nakonec dobře dopadlo a Honza s námi druhý den opět vyrazil na vodu ;-)

V minulém roce jsme uspořádali výlet na raftech rodičů s dětmi. Pluli jsme po řece Moravě a skvěle jsme si výlet užili. Letos jsme se rozhodli, že rodiče necháme doma.

Vyrazili jsme ve čtvrtek 27. 6. z Olomouce. Vlakem jsme jeli nejprve do Prahy, kde jsme se rychlým úprkem přesunuli na vlak do Českých Budějovic. Paní průvodčí ve vlaku do Prahy byla velice ochotná a nejen, že nám 

nevydaří. Jen jsme však dojeli k řece ve Vyšším Brodu (opět minibusem) vykouklo na nás sluníčko a až do konce výletu už nás neopustilo :-)

Jak už bylo řečeno náš výlet po vodě začal ve Vyšším Brodu, kde jsme všichni dostali záchranné vesty a rozdělili se do dvou raftů. Ani jsme se nenadáli a už jsme pluli v koloně dalších raftů, lodí a kajaků. Vltava je opravdu velmi oblíbená a jeden si tu připadá jak na D1.

Druhý den na nás čekalo asi 17 km a šest jezů k tomu. Poslední tři byli v historické části Českého Krumlova. Závěrečný jez pak vedl přímo pod zámkem.

V neděli ráno jsme si trochu přispali a protože bylo velké horko, tak nám balení trvalo déle než jsme čekali. Cesta na nádraží byla dlouhá a celou cestu jsme šli do kopce, což bylo v tom vedru unavující a tak jsme si u nádraží už jen zašli na oběd a pak vyrazili vlakem domů. Původně jsme se chtěli jít podívat i do města, čas nám to však nakonec nedovolil. Přesto se nám celý výlet moc a moc líbil a už se těšíme na příští léto. Ještě nevíme, co vymyslíme, ale určitě to bude príma jako letos :-)